SPEVOKOL

Vianoce a Silvester 2008

Ako ste prežili Vianoce a Nový rok? - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "4218":
wewa
koncom roku 2009 vám opíšem aj ďalšie Vianoce:):)
Lucka K.
Tieto Vianoce boli tie najkrajšie v mojom živote. Prečo? Pretože sme boli celá rodinka konečne spolu. Môj tatík sa vrátil z práce z Anglicka. Bol tam približne pol roka. Vôbec mi nešlo o darčeky, ale o to, že sme konečne spolu. Štedrý deň bol super. Hneď zrána vládla v našom byte dobrá nálada. V kuchyni mamka piekla a tatík s radosťou varil. V tento deň bolo vonku perfektné počasie ako stvorené na zimné radovánky. Krásne pomaly snežilo a bol riadny mráz. Pod stromček som dostala všetko z lásky. Vôbec som netúžila po niečom drahom, práve naopak. Maličkosti často vedia potešiť viac. Potom sme sa už radovali z darčekov a z toho, že sme konečne v kompletnom kruhu rodiny. Večer som sa samozrejme zúčastnila polnočnej svätej omše. V našom spevokole to istila naša perfektná veselá nálada. A tú sme rozdávali všetkým ľuďom naším spevom. Tak to boli moje Vianoce - krásne ako vždy.
marry14
Vianoce tie boli pre mňa aj tohoto roku úžasné.A to nie len preto, že som opäť dostala kopu darčekov ale hlavne preto, že sme znovu spievali v kostole pekné vianočné pesničky a preto, že som mohla byť zase s kamarátmi a rodinou lebo niekedy mam pocit, že sa cez normálne dni ani nevídame.A silvester to bolo tiež super jak vždy :))
Stando
Pre mňa osobne sa Vianoce začali 19.12. poobede. Presne vtedy za začal čas leňošenia.(prázdniny ) Druhý dôležitý dátum bol 24.12. štedrý deň keď sa nám narodil Ježiško.

Bolo to pred dve tisíc rokmi. V malom Judskom mestečku Betleheme sa narodilo Dieťa - Ježíš. Syn Márie, jednoduchej ženy z ľudu, z mesta Nazaret a tesára Jozefa. Mária počala z Ducha svätého a pretože Jozef bol muž "spravodlivý", mlčal o tom, aké tajomstvo skrýva pod srdcom jeho snúbenice.

Začali sa plniť proroctva o tom, že sa Mesiáš narodí v Betleheme. Cisár nariadil súpis ľudu v celej krajine. Na noc sa uložili v mestečku Betlehem do maštaľky v jaskyni, lebo všetky hostince už boli plné. O polnoci sa stal najväčší zázrak v dejinách ľudstva - Syn večného Otca - Ježíš, sa narodil na planéte Zem.

Keďže sa Ježiško narodil o polnoci , išiel som jeho narodenie osláviť na polnočnú svätú omšu.

Vianoce sa začali ukončovať Silvestrom . Ktorý bol skvelý a užil som si veľa srandy.

Vianoce zavŕšili traja králi Gašpar, Melichar , Baltazár . v tento deň som sa zúčastnil aj koledy. Čo dodať tieto Vianoce boli skvelé a už teraz sa teším na tie budúce.Melánia
Tak moje Vianoce začali už začiatkom decembra, hoci to bola skôr tá vonkajšia príprava :) Na strednej škole sa nám podarilo zapojiť asi 32 žiakov do vianočného koncertu, ktorý bol veľmi pestrý, a ktorý mal aj napriek zlej technike veľký úspech. Žiaci absolvovali štyri vystúpenia - jeden pre našu školu, dva v Spišských Vlachoch a posledné vystúpenie bolo pre verejnosť v Krompachoch. Ani v spevokole nezaháľali a už mesiac pred Vianocami sme začali nacvičovať vianočné piesne, aby sme nespievali každý rok to isté. Pripravili sme aj jasličkovú pobožnosť. No a už asi po tretí raz sme sa so starým rokom rozlúčili tentokrát "predsilvestrovským" stretkom v kostole. Počas tohto stretka sme zhodnotili uplynulý rok, čo sme zažili pekné i menej pekné, tiež sme sa podelili o to, čo plánujeme dosiahnuť v novom roku a kam by sme chceli, aby smeroval náš život ako taký. Spoločne sme si zaspievali i pomodlili sa a každý z nás si na lístočku vytiahol myšlienku nejakého svätca, ktorý ho má sprevádzať v nasledujúcom roku. Moje prázdniny pokračovali týždňovým pobytom v Plzni, kde sme toho postíhali naozaj veľmi veľa :) Boli to naozaj veľmi pekné sviatky.
wewa:D
Vianoce: No moje Vianoce??:D tak tie boli veľmi krásne. Ako ka´ždý rok , chodí koledovať Dobrá novina.No minuleho roku som mala tú česť sa k nim pridať. Bol to neuveriteľný zážitok:D.

Vianoce ako vždy som prežila v kruhu mojich najbližších - doma.

Boli to krásne sviatky :D. Pekný bol aj Vianočný koncert , ktorí zorganizovala Stredná škola v Krompachoch a tak ťiež aj jasličková pobožnosť:D.

Silvester: Ten bol taky trocha mimo ale bolo dobre:)....ako každý rok , šla som do kostola 30.decembra. Všetko bolo pekné , aj ten uplynuly rok:D
stevo
No tieto Vianoce prebehli podľa mňa výborne, ale veľmi rýchlo. Iba na skúškach spevokolu som si v decembri uvedomoval že sme zase o týždeň bližšie k Vianociam. Samotné sviatky som sa snažil prežiť ako správny kresťan a uvedomovať si ich hlavný zmysel ktorý nieje (a teraz niekoho možno sklamem) dostať čo najviac darčekov ale uvedomiť si že slávime narodenie nášho spasiteľa. Tiež sa chcem poďakovať kolegom zo spevokolu za spoluprácu lebo sme to aj tohto roku zdarne zvládli.
Oto
19. 12.2008 som prišiel do Krompách. A začali sa pre mňa úžasné sviatky. Veľmi sa mi páčil vianočný koncert, ktorí to všetko odštartoval.:) Rád som chodil aj na skúšky spevokolu a miništrovať naším kňazom:). V Krompachoch pre mňa všetko vrcholilo veľmi pekným mládežnickým stretkom.

Tiež som u seba doma mohol privítať moje dve spriaznené dušičky. Potešili, lebo tu dosť pomohli s prípravou silvestrovského večera a rozdávali úsmev a dobrú náladu:)Pán Boh zaplať:)+
Jaro
Ja som prežil jedne z mojich najkrajších Vianoc doma a v kruhu priateľov.Ale škoda že už skončili.Nič to ale symbol Vianoc sa prechováve roky a roky.To Betlehemské dieťa má pre nás znamenať symbol radosti.Veď ako krásne zneje ten názov:Betlehem-to je miesto,kde Boh prišiel na svet v podobe milého a skromného dieťaťa-kráľa.Áno,Kristus bol kráľ,ktorý nám prišiel zvestovať radostnú novinu.To Betlehemské dieťa znamená milosť od Boha pre nás hriešnych.A samozrejme nesmela u mňa chýbať polnočná svätá omša.Chodil som ako aj Betlehemec zvestovať,že Boh dal svetu syna.A Silvester bol najkrajší deň zo všetkých.Juuuuj ale bola sranda...Prajem Vám všetkým aby to Betlehemské dieťa sa deň čo deň rodilo,ale vo Vašom srdiečku...
Lucia
Vianočné sviatky som strávila doma /na Kysuciach/.Od 29.decembra som už ale bola medzi svojimi kamarátmi v Krompachoch.V tento deň sme sa v kostole poďakovali Pánu Bohu a rozlúčili so starým rokom.30.decembra som odtiaľ so svojimi dvoma spriaznenými dušami cestovala do Plzne,kde jedna z nich býva, a tam sme spolu a tiež niektorými plzenskými farníkmi a ich pátrom oslávili Silvestra a Nový rok.Ostali sme tam ešte týždeň,počas ktorého sme stihli zájsť do kina, navštíviť Prahu,navštívili sme aj plzenské gymo a boli na hodine nemeckého jazyka.V posledný deň nášho pobytu sme si peši-busom a električkou prezreli Plzeň.Bol to pre mňa krásny a požehnaný čas,len škoda,že bol taký krátky:(
Dominika
Ja som prežila Vianoce väčšinou v kruhu našej speváckej rodinky s ktorou sme pripravovali tie najkrajšie piesne ktore sme vedeli ale naučili sme sa aj niejaké nové aby ta večerná sv. omša bola ešte krajšia ako boli tie predošlé.Doma taktiež fičali prípravi na štedrú večeru ktorá bola naozaj veľmi štedrá.A Nový rok som travila doma pretoze bola vonku poriadna zima ale o polnoci som sa šla pozrieť aspoň na ohňostroj ktorý bol veľmi pekný.Vonku sa potom nedalo ani vydržat aj ked niektorím bolo až priveľmi teplo lebo sa zahrievali svojím spôsobom, tak som sa šla schovat pred tou zimou do tepľúčka mojej rodinky.